Fenomen inteligentnego domu

Wiele osób twierdzi, że tzw. inteligentny dom to fanaberia. Jednak osoby które zdecydowały się na taki system w domu, nie wyobrażają sobie już jego braku. Nic dziwnego, w końcu taki dom ma bardzo wiele zalet.

Oszczędności

Jeżeli inteligentna instalacja jest prawidłowo skonfigurowana, może zmniejszyć użycie prądu i gazu nawet w wielkości 30%. Dzieje się tak ponieważ system opierając się na czujnikach ruchu może gasić światło w pomieszczeniu za każdym razem kiedy stwierdzi, że nikt już w nim nie przebywa. Kiedy otworzymy okno lub drzwi tarasowe, od razu wyłączy wentylację i klimatyzację. Podczas gdy dom jest pusty, system obniża temperaturę w pomieszczeniach a zbędne urządzenia odłączy od sieci elektrycznej. Nie zostanie też uruchomiony system nawadniania jeśli niedawno padał deszcz dzięki czemu system zaoszczędzi dla nas wodę.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jeśli system zarejestruje wewnątrz lub na zewnątrz budynku potencjalnie niebezpieczne dla mieszkańców zdarzenia,  natychmiast na nie reaguje poprzez wszczęcie procedur alarmowych, zabezpieczających i odstraszających. Wygoda operowania systemem polega na zdalnym wykonywaniu za użytkowników szeregu czynności kontrolnych i zarządzających.

Rodzaje systemów

Do wyboru mamy system otwarty lub zamknięty. Różnica między nimi jest bardzo prosta -systemy zamknięte oferują produkty (technologię, programy, urządzenia, itp.) pochodzące tylko od jednego producenta. Wybierając tego rodzaju system, inwestorzy nie mogą skorzystać z produktów innych firm. W systemach otwartych natomiast, oprogramowanie, urządzenia i osprzęt do nich wytwarza wielu programistów i wiele firm jednak produkty te są w pełni kompatybilne.

One Response

  1. Anonim 10 stycznia, 2020